Paczki prezentowe i upominkowe, świateczne dla pracowników. Projektujemy, konfekcjonujemy, dostarczamy od 1991 r.
.

Katalog Wielkanoc 2024

Skorzystaj z promocyjnej ceny jeszcze przez:
Paczki prezentowe i upominkowe, świateczne dla pracowników. Projektujemy, konfekcjonujemy, dostarczamy od 1991 r.

Jesteśmy producentem paczek pracowniczych i biznesowych. Specjalizujemy się w konfekcjonowaniu, magazynowaniu i logistyce.

Kontakt
Location
PaczkaDlaPracownika.pl (PDP)
Instalatorów 23, 02-237 Warszawa
Obserwuj nas

PDP – Aktualności i poradniki

Winter seasonal concept gift box

Zbiorcza, podzielna paczka dla grupy pracowników – czy to dobry pomysł?

Zamówienie okolicznościowych prezentów dla pracowników to zawsze dobry pomysł. Jeśli prowadzisz firmę i chcesz, aby Twój zespół czuł się doceniony i zmotywowany do działania, podaruj mu miły upominek. Pozostaje tylko pytanie, czy lepiej, aby był on spersonalizowany, wręczany każdemu indywidualnie, czy może to być paczka zbiorcza. Na czym polega każda z koncepcji, kiedy warto ją rozważyć i co umieścić w każdym prezencie? Podpowiadamy.

Czy warto obdarowywać pracowników prezentami?

Na to pytanie wielu pracodawców już dawno poznało odpowiedź. Zwyczaj dawania prezentów pracownikom z okazji świąt jest praktykowany w wielu firmach i przynosi wymierne korzyści. Sprawia członkom zespołu radość, pomaga w pozyskiwaniu ich lojalności i zwiększaniu zaangażowania w pracę. Może też być elementem marketingowym oraz wizerunkowym. Wreszcie, w niektórych sytuacjach pracodawca może sklasyfikować upominek jako koszt i rozliczyć tę inwestycję w kosztach. A także, tak po prostu, paczka pracownicza jest miłym gestem, który wywołuje na twarzach szeroki uśmiech.

Upominek to sposób na docenienie pracownika lub zespołu. I właśnie w zależności od tego, co ma na celu i z jakiej okazji jest wręczany, może przybierać różne formy.

Jaki prezent dla pracownika – zbiorczy czy indywidualny?

Skoro już wiesz, że warto doceniać pracowników i okazywać im sympatię oraz zaufanie poprzez prezenty, czas na podjęcie decyzji o ich formie i zawartości. Do wyboru masz zazwyczaj kilka opcji, czyli wyjścia integracyjne, bony na zakupy i wreszcie paczki pracownicze. Te mogą być wręczane pracownikom indywidualnie lub zbiorczo. Pozostaje pytanie, który będzie lepszy?

  • Prezent zbiorczy – większa paczka, która obejmuje różne produkty i upominki dla całego zespołu pracowników.

Może być przygotowywana łącznie dla wszystkich lub z podziałem na działy (finanse, administracja, IT, obsługa klienta, marketing i sprzedaż, kadry itd.) Co pracownicy mogą zrobić z zawartością takiej paczki? Albo rozdzielić ją między sobą, albo zostawić w biurze do użytku wspólnego. Zdecydowanie ta druga opcja jest popularniejsza w tej sytuacji, wygodniejsza i bardziej uczciwa – każdy w takim samym stopniu skorzysta z upominków. Zazwyczaj taką paczkę tworzą produkty delikatesowe, czyli kawy, herbaty, słodycze.

  • Prezent indywidualny – paczka zaadresowana do każdego pracownika osobiście, podpisana jego imieniem i nazwiskiem.

Taki prezent w całości należy do osoby obdarowywanej i jest skomponowany z myślą o konkretnym pracowniku. Zazwyczaj obejmuje takie rzeczy, które można zabrać do domu i użytkować w celach prywatnych. Są to produkty spożywcze, ale też gadżety z firmowym logo, np. kubki, kubki termiczne, kalendarze, długopisy.

Wady prezentów zbiorczych – nie daj się zaskoczyć

Pracodawcy rozważają zakup i podarowanie pracownikom prezentów zbiorczych z różnych powodów – ekonomicznych, ekologicznych. Czy nabycie jednej większej paczki faktycznie okaże się tańsze niż większej liczby mniejszych upominków? To oczywiście zależy od tego, co umieścisz w środku. Musisz jednak wiedzieć, że paczka wspólna – do podziału ma też swoje słabsze strony.

Na pewno jest nią ilość rzeczy w środku. Czy ma być ona podzielna przez liczbę osób? Czy mniejsza – z założeniem, że będą z nich korzystać wspólnie w pracy? Uważaj, aby nikogo nie pominąć i nie urazić. Za mała paczka do podziału na 100 osób będzie wyglądała kuriozalnie i zapewne wywoła emocje inne niż się spodziewałeś.

Ostatecznie, co wybrać, aby zadowolić pracowników?

Jeśli prezent ma służyć wszystkim pracownikom i uprzyjemniać czas spędzany w pracy, jak najbardziej może to być paczka wspólna. Szczególnie, gdy jest upominkiem z okazji świąt zawodowych takich jak Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, Światowy Dzień Przewodnika Turystycznego, Dzień Docenienia Pracownika, Dzień Księgowej, Ogólnopolski Dzień Energetyka czy Międzynarodowy Dzień Kucharza (tak, tych świąt każdego miesiąca jest naprawdę dużo!).

Z kolei, jeśli planujesz uhonorować osobę, która przechodzi na emeryturę, czy nawet chcesz podarować prezent z okazji rodzinnych świąt celebrowanych w domach (Boże Narodzenie, Wielkanoc) indywidualny upominek okaże się lepszym pomysłem.

Zamówienie paczki pracowniczej, która przyniesie radość

Warto pamiętać o nadrzędnym celu paczek pracowniczych, czyli wzbudzaniu radości u pracowników. Obdarowani powinni poczuć, że prezent został przygotowany z myślą o ich potrzebach, marzeniach, a przynajmniej po to, aby uprzyjemnić im chwile w biurze lub w domu. Nawet, jeśli decydujesz się na upominek zbiorczy, niech wyraża on ciepłe uczucia. Dzięki temu godziny spędzone w pracy upłyną w bardziej przyjemnej, serdecznej atmosferze.

Zostaw komentarz

Call Now Button